ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 20 lutego 2013
Niebieski wieżowiec

Niebieski wieżowiec na Sienkiewicza od chwili swego przeobrażenia stał się jednym z moich ulubionych wysoko¶ciowców. Lubię czasem się tam zatrzymać i obserwować niebo, które odbija się w tafli jego okien. Bardzo lubię też kontrast jaki stanowi on dla budynku "Gazety". PóĽnymi popołudniami gra ¶wiatła sprawia, że oba budynki konkuruj± ze sob± o prym ładniejszej fasady.

niedziela, 10 kwietnia 2011
2 luty 2011

Dzień szary, bury i zimny. Mgła opanowała miasto i nie opu¶ciła go do wieczora. W tle majaczy pomnik Tadeusza Ko¶ciuszki na placu Wolno¶ci. Zawsze zim± czekam na przebłyski słońca, które ładuj± baterie i napełniaj± oraganizm dobr± energi±. Przypomniałem sobie o tym zdjęciu dopiero teraz po pokazaniu klatki w kamienicy stojacej na Legionów.

pi±tek, 01 kwietnia 2011
Kolorowo na szaro

Spontaniczne zdjecia maj± to do siebie, że często odbiegaj± od zamysłu ich powstania. Wychodz± jak chc± i w sposób który chc±. Czasem więc warto może nie my¶leć o tym co, jak i gdzie. Warto w ostatnim momencie wysi±¶ć z tramwaju, wej¶ć do bramy wprost z przystanku,  przej¶ć przez podwórko i w lewej oficynie na drugim piętrze klatki zrobić zdjęcia. Nieplanowane nigdy przedtem, nie ustawiane i nie dopieszczane fotograficznym kunsztem. Ot, tak.

Kamienica na Legionów.

 

sobota, 26 marca 2011
Wieża ko¶cioła jezuitów

Czyli Parafia Naj¶więtszego Imienia Jezus - ul. Sienkiewicza 60.

niedziela, 13 lutego 2011
Byle do lata !

Fontanna na placu D±browskiego o niechlubnej nazwie sfotografowana latem 2009 roku. Zimow± por± woda w niej przywołuje wspomnienia rajskich wysepek na morzu Egejskim.

 
1 , 2