ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
niedziela, 09 czerwca 2013
Ocalić od zapomnienia

W Łodzi na każdym kroku znajdziemy miejsce, budynki, które nadaj± się do ratowania i zachowania ich. Ocalić od zapomnienia to takie trudne i żmudne zadanie niejednokrotnie osaczone dokonaniem wyboru przetrwa - zniknie. EC-1 pierwsza łódzka elektrownia miała akurat to szczę¶cie, że i przetrwa i na nowo będzie pełnić ważn± funkcję w mie¶cie. Jej rewitalizacja dobiega końca.

A jak EC-1 wygl±dała jeszcze w 2009 roku zapraszam do obejrzenia TUTAJ. (GOTOPhoto)

niedziela, 17 lutego 2013
EC-1 Rewitalizacja

Dworca Fabrycznego nie ma już od dawna. W miejscu gdzie stał wykopano już potężn± dziurę i rozpoczęto budowanie ¶cian szczelinowych pod now± Fabryczn±. W tle budowy dworca z różnymi przeszkodami powstaje odważny projekt rewitalizacji najstarszej łódzkiej elektrociepłowni EC-1. W zasadzie już możemy go podziwiać. Budynek otrzymał zmienion± fasadę, która do¶ć mocno wytycza mu now± formę i daję głowę stanie się wkrótce wizytówk± Łodzi. Ma tu powstać centrum nauki podobne do warszawskiego Kopernika, szkoda tylko, że nie uda się zrobić zapowiadanego tarasu widokowego na kominie EC-1.

 

niedziela, 14 lutego 2010
EC-1 [cz.II - detale]

Dzisiaj dalszy ci±g zdjęć wykonanych podczas ostatniego pleneru otwartego zorganizowanego przez Gazetę w listopadzie 2009 roku na terenie zamkniętej EC-1.

Czas przyjrzeć się detalom, których w różnych zakamarkach tego miejsca s± tysi±ce.

 

 

 

 

 

 

 

 

niedziela, 07 lutego 2010
EC-1 [cz.I - wnętrze]

EC-1 to pierwsza łódzka elektrociepłownia, miejsce w którym zatrzymał się czas. Jest już zamknięta, czeka na swoje drugie życie w projektowanym i maj±cym powstać Nowym Centrum Łodzi. Mnie do¶ć długo nie udawało się tam dostać, by choć przez chwilę poczuć klimat industrialnej przestrzeni. Stało się to dopiero w listopadzie 2009, kiedy to Gazeta zorganizowała weekend, podczas którego można było ostatni raz tam zajrzeć. Nie jestem zadowolony ze zdjęć powstałych w tym dniu, ale niestety innych nie posiadam i powtórzyć będzie raczej trudno. Chętnych do zwiedzania i uwieczniania było bardzo dużo, co przełożyło się na do¶ć niekomfortowe warunki do fotografowania.

Dzi¶ ujęcia z wnętrz hal EC-1 wschód i zachód. Stara i nowa kotłownia, maszynownia, sterownia.

 

Genialne zdjęcia EC-1 zobaczcie koniecznie u Maćka. Polecam!