ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
poniedziałek, 04 paĽdziernika 2010
Piotrkowska od strony placu Reymonta

Kiedy w maju 2008 roku robiłem TO zdjęcie nie zastanawiałem się jak pod koniec budowy ŁTR będzie wygl±dała Piotrkowska. Więc proszę oto dwie fotografie zrobione z placu Reymonta w 2010 roku.

Nie ukrywam, że bardzo lubię to miejsce.

22:06, gtg2002 , ŁTR
Link Dodaj komentarz »
pi±tek, 04 lipca 2008
Ruszył ŁTR
Wokół budowy ŁTR od pocz±tku było wiele sporów i głosów różnego pokroju. W tym tygodniu oddano do użytku wyremontowan± trasę i bomba pękła. W mie¶cie wrze! Mam wrażenie, że po roku stania w korkach i jazdy zetkami ludzie spodziewali się cudu przez duże "C". Okazuje się, że nasze społeczeństwo składa się z samych malkontentów i specjalistów. Ci pierwsi byli tak samo nie zadowoleni z powyginanych torów na Piotrkowskiej sprzed remontu, jak i w tej chwili, gdzie trzeba znaleĽć now± lokalizację przystanku na placu Niepodległo¶ci. Drudzy marudzili, że Cityrunnery nie miały klimatyzacji i był piekarnik, a teraz w klimatyzowanych wagonach nie da ¶ię otworzyć okien pozamykanych na klucz. Dramat. Wszyscy s± na "nie", nikt się nie cieszy z nowej linii, równych torów i nowoczesnych wagonów. Do zakończenia cało¶ci brakuje jeszcze sporo, bo przecież trawj± inne prace już nie zwi±zane z ŁTR, system sterowania ruchem jest wdrażany dopiero na żywym organiĽmie. Ale to przecież tak trudno zrozumieć, tak samo jak przeczytać rozkład zmienionej trasy na przystanku ( który notabene nie może już bardziej razić po oczach swoj± "czerwono¶ci±") zamiast pytać się wszystkich i utyskiwać na Prezesa MPK.
 
 
Oto nowa wizytówka miasta, czas pokaże kto miał rację.
 
 
 
 
 

 
Do obsługi ŁTR zakupiono 10 niskopodłogowych wagonów PESA 122N. Oprócz nich do obsługi linii 11 skierowano 4 Cityrunnery. (Nareszcie, bo szkoda ich tłuc po niedokończonej trasie W-Z).
 
 
 
 


 

 


 

 

 
 
 

 
 
21:01, gtg2002 , ŁTR
Link Komentarze (5) »
wtorek, 24 czerwca 2008
Idzie nowe
Na tydzień przed uruchomieniem ŁTR pojawiły się na wybranych przystankach trasy tablice wy¶wietlacze, które będ± pokazywać za ile minut na przystanku pojawi się tramwaj danej linii. Urz±dzenie będzie pokazywać realny czas przyjazdu uwzględniaj±cy opóĽnienia na trasie, a to dzięki montowanemu w wagonach systemowi GPS. Ł±cznie takich elektronicznych tablic będzie tylko cztery (miało być siedem) na głównych węzłach trasy: na placu Niepodległo¶ci, Ko¶ciuszki / Mickiewicza, Ko¶ciuszki / Zielona, Zachodnia / Legionów.
 
 
 
 
 
  
 

 

22:39, gtg2002 , ŁTR
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 09 czerwca 2008
Nowa Zachodnia
Budowa ŁTR dobiega końca, ale przebudowa ul. Zachodniej od Legionów do Lutomierskiej dobiero się rozkręca. Panuje tam teraz niezły galimatias, który można jedynie porównać do tego, który miał miejsce w latach 60 tych ubiegłego stulecia podczas wyburzeń i poszerzania tego ci±gu komunikacyjnego.
 
 
 
 

 

 
22:14, gtg2002 , ŁTR
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 maja 2008
Na Telefonicznej
Do uruchomienia ŁTR i końca remontu zwi±zanego z t± inwestycj± pozostało już tylko pięć tygodni. W zajezdni Telefoniczna czeka już dziesięć nowych tramwajów PESA 122N zakupionych w tym celu do obsługi linii 11A.
 
 
 
 


 
 

 

21:31, gtg2002 , ŁTR
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2