ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
poniedziałek, 01 sierpnia 2011
Zabytkowy Ikarus

Mam przyjemno¶ć zaprezentować pierwszy łódzki zabytkowy autobus Ikarus 260, który dzięki staraniu małej grupy zapalonych osób, przetrwał i został zachowany dla potomnych. Walka z różnymi instytucjami aby wpisać wóz do rejestru pojazdów zabytkowych trwała 9 miesięcy, naprawa bież±ca wraz z przywróceniem malowania zakładowego z połowy lat 90-tych kolejne siedem tygodni. 

W sobotę 6 sierpnia 2011 r. KMST i Buslodz.pl zapraszaj± na imprezę z okazji 50. rocznicy uruchomienia zajezdni autobusowej przy ul. Kraszewskiego. Przejazd z licznymi fotostopami odbędzie się trasami obsługiwanymi przez zajezdnię nr. 1 [zlikwidowana zajezdnia Kraszewskiego]. Pocz±tek przejazdu o godz. 10:00 na ul. Kraszewskiego przy biurowcu i starej bramie. Start nr 2 (dla spóĽnialskich) o 10:15 na pl. Niepodległo¶ci (przystanek na wybrukowanej kostk± uliczce). Planowane zakończenie o 16:00/16:15 na Kraszewskiego.

Imprezy organizowane przez KMST w Łodzi s± bezpłatne.

Więcej o autobusie można przeczytać TUTAJ.

wtorek, 08 czerwca 2010
Zaproszenie na paradę

TUTAJ więcej na temat imprezy.

Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 08 maja 2008
Jamniki w Łodzi

Pierwsza dziesi±tka z partii 25 Solarisów Urbino 18 już jeĽdzi po mie¶cie. Drugi przetarg na dostawę 37 szt. też wygrał Solaris, tak więc do końca roku w Zajezdni Limanowskiego zamieszkaj± na stałe 62 jamniki.

 

 
 

 

 

czwartek, 24 kwietnia 2008
IKARUS kultowy autobus
Ten najbardziej rozpoznawalny symbol komunikacji miejskiej od ponad 28 lat wtopił sie w pejzarze naszego miasta. Stał się pojazdem kultowym, nie tylko ze względu na sw± funkcjonalno¶ć i niezawodno¶ć w XX wieku, ale był jednym z największej serii jeżdż±cych autobusów w Łodzi. Seria 280 była jedn± z najbardziej udanych i licznie wyprodukowanych przez węgiersk± fabrykę w¶ród całej masy różnych podtypów. Od 1980 roku do Łodzi dostarczono ponad 530 szt. fabrycznie nowych autobusów. Dzisiaj ostatnie "heble" (wozy z manualn± skrzyni± biegów) dożywaj± swoich dni na liniach obsługiwanych przez Zajezdnię Limanowskiego. Po dostawie Solarisów Urbino 18 w tym roku, pozostanie ich w Łodzi jedynie ok. 40 sztuk.
 
 
Więcej na ten temat: TUTAJ .
 
 
 
 
Foto przedstawia pierwotne barwy malowania autobusów dostarczonych do Łodzi w latach 1980-1982.