ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
niedziela, 19 grudnia 2010
100 lat linii tramwajowej do Konstantynowa

17.12.1910 roku ruszyły tramwaje na linii konstantynowskiej. Do jej obsługi wybudowano mał± zajezdnię Brus, która przetrwała do dnia dzisiejszego bez większych zmian. Jest najmniejsz± i najbardziej klimatyczn± zajezdni± tramwajow± w Polsce. W dniu 100 rocznicy obu tych wydarzeń odbyła się w Łodzi parada w której udział wzięły zabytkowe tramwaje 5N+5ND #337+644 MPK ŁódĽ Sp. z o.o., oraz przemalowany w barwy historyczne wzorowane na 1994 r. przegubowiec Tramwajów Podmiejskich Konstal 803N TP#2. W zajezdni na Brusie zorganizowano dzień otwarty i oficjalnie zaprezentowano wagon GT6#74 sprowadzony z Grudzi±dza pomalowany w grafitti przez duet Raku&Bary. Tematem przewodnim było własnie 100 lecie obu wydarzeń.

Więcej o zajezdni Brus - TUTAJ.

Niebiańskie graffiti duetu Raku&Bary - TUTAJ.

czwartek, 13 maja 2010
+ 11.05.2010 r. +

Tego dnia mogli¶my wszyscy odczuć po¶rednio, że w mie¶cie co¶ się wydarzyło, co¶ niepokoj±co niedobrego. Próbuj±c wydostać się ze swych osiedli KM, stoj±c w gigantycznych korkach, lub próbuj±c wł±czyć się do ruchu, wielu z nas zastanawiało się  nad tym co się zdarzyło i jak nie spóĽnić się do pracy. Ten Wypadek sparaliżował całe Centrum i zdezorganizował KM na resztę dnia. Miejsce i okoliczno¶ci sprawiły, że mógł dotkn±ć każdego z nas. Takie rzeczy się dziej±, ale je¶li na naszych oczach to stopień przeżywania wzrasta niewyobrażalnie.

Wpis po¶więcony Pamięci kolegi klubowego KMST w Łodzi.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie.

czwartek, 14 maja 2009
Pędem na Widzew

Dzi¶ taka migawka z życia miasta.

 

poniedziałek, 21 lipca 2008
Ratujemy zabytek
Jest w Łodzi człowiek, który ratuje stare tramwaje. Jego pasja jest czym¶ niesamowitym, czasami niezrozumiałym i niedocenianym. Dzieki po¶więceniu, uporowi i zaangażowaniu własnych ¶rodków posiada On już dwa wagony (SANOK, KONSTAL 5N#154), które dzięki uprzejmo¶ci MKT stacjonuj± na Helenówku. W dniu 16.07.2008 roku kolekcja wagonów powiększyła się o kolejny eksponat, a wła¶ciwie wrak będ±cy przez ostatnie 20 lat altank±. Wagon doczepny 5ND#702 pochodzi z 1959 roku i jak na swój wiek zachował się w ¶wietnym stanie. Zanim doł±czy do składu z wagonem 5N#154 minie jeszcze sporo czasu. Nakład pracy oraz ¶rodków potrzebnych do odbudowy wagonu niestety znacznie przekracza możliwo¶ci samego wła¶ciciela.
 
Zatem cała nadzieja w sponsorach!
 
 
 
 
 

 

czwartek, 08 maja 2008
HELENÓWEK

 

 

 

PS: Nawet się nie spodzieałem, że zdjęcie się spodoba. Dlatego dodaję jeszcze jedno, które utrzymane jest w podobnym klimacie.