ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 19 czerwca 2013
Kurka

Galeria Urban Forms wzbogaciła się o kolejny mural, który powstał na ¶cianie kamienicy przy al. Politechniki 16 na pocz±tku czerwca. Twórcami murala jest łódzka grupa Etam Crew, a inspiracj± był wiersz Juliana Tuwima "W areoplanie".

¶roda, 13 marca 2013
Kontrasty

Łódzkie kontrasty s± znane chyba każdemu. I nie zawsze brzydkie s±siaduje z ładnym. Kiedy miasto zmienia swe oblicze, przybywa miejsc zadbanych, odnowionych. Sił± rzeczy musi tak być, że jedno nie przystoi do drugiego. Jednak nawet tam, gdzie wszystko jest już po nowemu możemy doszukać się innego wymiaru kontrastów. PS: Z niecierpliwo¶ci± czekam na takie niebo...

wtorek, 12 lutego 2013
Widoki z Rudzkiej Góry

Tak bardzo lubię tam jeĽdzić. I teraz gdy gór± zawładn±ł tor saneczkowy z którego również da się nieĽle poogl±dać miasto z góry warto wej¶ć na szczyt i przypatrzyć się dłużej (najlepiej przez lornetkę) panoramie Łodzi. Ja robię to od kilkunastu lat i zawsze wracam stamt±d zachwycony. Jest co¶ wspaniałego w tym, że całe miasto da się ogarn±ć i odgadn±ć lokalizację jego najważniejszych miejsc i budynków. Polecam! Dzi¶ zdjęcia z paĽdziernika 2010r.

czwartek, 27 wrze¶nia 2012
Galeria murali - ci±g dalszy

Rozrasta nam się galeria wielkich murali. To wspaniale! Dzieła powoli rozsiewaj± się po mie¶cie i niedługo, by móc je wszystkie zobaczyć trzeba będzie do¶ć mocno pospacerować. Dzięki temu w różnych zak±tkach ze ¶cian obrazy bij± przechodniów po oczach swym kolorowym przekazem. Padaj± w mie¶cie różne głosy, że zbyt mało jest odniesień w nich do samej Łodzi. Uważam, podobnie jak twórcy Galerii Urban Forms, że dobr± spraw± jest pozostawienie artystów samych sobie w tym co umiej± robić najlepiej. Dzięki temu ulica zostaje ożywiona, a my wszyscy mamy o czym dyskutować.

Poprzednie tegoroczne murale możecie zobaczyć we wcze¶niejszym wpisie TUTAJ.

OS GEMEOS / ARYZ collabo / ul. Roosevelta 5.

 

LUMP | ul. Wólczańska 109.

 

ARYZ | al. Politechniki 16 (skrzyżowanie z ul. Wróblewskiego).

sobota, 11 sierpnia 2012
ŁódĽ muralem stoi

Przybywa nam w Łodzi nowych wielkich murali. Nie wszyscy wiedz±, że nasze miasto dzięki nim jest bardziej rozpoznawalne w ¶wiecie. Ludzie z branży chyl± czoła twórcom i organizatorom tego przedsięwzięcia. A łodzianie żyj± jakby nic się wokół nich nie działo. Jest tak, że sztuka ta obala schematy, m±ci, wręcz tryska i wylewa się na ulice. W czerwcu powstał mural na ul. Wojska Polskiego 82. Autorem jest polsko-australijski graficiarz Shida zaproszony przez Urban Forms. Równolegle powstał kolejny obraz w ramach akcji EuroArt 2012. Namalował go Gregor Gonsior na pofabrycznym gmachu przy ul. Wólczańskiej 44/50. W sierpniu na Nawrot 81 ekipa Etam Cru zakończyła swoje dzieło. Każda z tych prac jest inna, niepowtarzalna, magicznie wytr±ca otoczenie ze swej beznadziejnej szarej rzeczywisto¶ci.

Wojska Polskiego 82.

 

Wólczańska 44/50.

 

Nawrot 81.

 

Inne murale możecie zobaczyć TUTAJ.

 
1 , 2 , 3