ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 06 lutego 2013
ŁódĽ Kaliska Towarowa

Jest w tym mie¶cie wiele miejsc upadłych i upadaj±cych. Wiele lat zaniedbań robi swoje. Rozpocz±ł się okres wielu wyburzeń, które ma na celu zrobienie miejsc pod nowe inwestycje. Nie jestem ich przeciwnikiem, w wielu przypadkach nie da się już nic innego zrobić. Jednak jest mi szkoda tych wszystkich wyburzanych budynków. Zastanawiam się nad tym, że w tym mie¶cie ani druga wojna ¶wiatowa, ani komunizm nie poczyniły takich strat jak ostanie lata wolnej gospodarki. Burz±c kamienice i budynki fabryczne, zrównuj±c je z ziemi± pozbywamy się tożsamo¶ci miasta i przeszło¶ci zamkniętej w ich murach. Niepokoi więc fakt podpaleń, samowoli nieodpowiedzialnych inwestorów i szybkich akcji wyburzeniowych. ŁódĽ Kaliska Towarowa od lat stoi nieużywana. Też płonęła, też pewnie chętnie by j± zrównano z ziemi±. Jednak może istnieje szansa dla takich obiektów? Może doczekamy czasów, gdy nie tylko będzie się liczył zysk inwestycyjny i ekonomiczny, ale nauczymy się dbać i ratować spu¶ciznę historyczn±. Oby...

Podziękowania dla DR za pokazanie mi tego magicznego miejsca.

poniedziałek, 17 paĽdziernika 2011
Pożegnanie Łodzi Fabrycznej

15.10.2011r. o godzinie 22.40 ze stacji ŁódĽ Fabryczna odjechał ostatni poci±g w 146 letniej historii tego dworca. Towarzyszyły mu tłumy łodzian żegnaj±cych w ten sposób stary Fabryczny. Było w tym co¶ niezwykłego, magicznego.  Na naszych oczach dzieje się historia, kończy co¶ i zaczyna nowy etap w dziejach miasta. Oddolna inicjatywa mieszkańców przerodziła się w prawdziw± fiestę i okazję do spotkań. Rado¶ć przeplatała się z sentymentalnym żalem po czym¶ co choć wszystkich zawstydzało, pozostanie dla wielu w pamięci jako jedynie prawdziwe oblicze dworca ŁódĽ Fabryczna.

Jak to wygl±dało na żywo zobaczcie TUTAJ.

sobota, 24 wrze¶nia 2011
Zaczynamy odliczanie

15 paĽdziernika ma być ostatnim dniem życia Łodzi Fabrycznej [dramatycznej] jak± znamy i nienawidzimy od lat. Po tylu przesuniętych terminach mało kto w mie¶cie już wierzy w t± datę. Ja jednak obstawiam, że się stanie. Mam nadzieję, że nie zostaniemy na długie lata z wielk± dziur± w centrum miasta. Kto żyw niechaj ¶pieszy i biegnie na ostatnie foty dworca i okolicy!

¶roda, 07 wrze¶nia 2011
Dworzec ŁódĽ Widzew

W połowie paĽdziernika zamkn± i rozpoczn± wyburzanie dworca ŁódĽ Fabryczna. Znaczn± czę¶ć przewozów przejmie wtedy jako stacja docelowa ŁódĽ Widzew. Ten mały wyremontowany w zeszłym roku dworzec musi sobie poradzić z dużym ruchem jaki go czeka. Szkoda, że prócz budynków stacji nie udało się wyremontować peronów, ani zbudować przej¶ć podziemnych prowadz±cych do nich.

Pokazałem już u siebie budynek dworca na Widzewie tuż po remoncie.

poniedziałek, 06 czerwca 2011
Zachód słońca na Kaliskim

Jako, że ostanimi czasy często przebywam w tym miejscu, dedykuję dzisiejsze zdjęcie wszystkim amatorom "nocnego industrialu".

 
1 , 2