ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
wtorek, 21 maja 2013
Tkalnia Silbersteina

Piotrkowska 250. To kolejny adres gdzie opuszczona fabryka doczekała się renowacji. Nie sposób przej¶ć teraz ulic± i jej nie zauważyć. Monumentalna bryła przyci±ga wzrok sw± pięknie odnowion± fasad±. Ciekawych historii tkalni odsyłam do zaprzyjaĽnionego bloga "ŁódĽ Okiem Przechodnia".

Kiedy¶ u mnie zago¶ciło już jedno zdjęcie.

pi±tek, 01 czerwca 2012
Wieża po nowemu

Zachodnia wieża łódzkiego WTC doczekała się zakończenia modernizacji. Efekt końcowy moim skromnym zdaniem nie powala, w zestawieniu z bliĽniacz± wież± wschodni± wręcz jest dramatyczny. Budynek choć wygl±da estetycznie, nadal kojarzy się z architektur± minionej epoki. Nic także nie wskazuje na to, by wschodnia wieża doczekała się podobnej modernizacji. W kontek¶cie nowo powstaj±cego dworca ŁódĽ Fabryczna widziałbym na tym miejscu raczej budynek cały ze szkła i stali.

A tak obie wieże wygl±dały po staremu.

¶roda, 19 paĽdziernika 2011
Pod Atlasami

Kamienica przy Narutowicza 45 to słynny "Dom pod Atlasami". W tym roku zakończyła się jego renowacja i możemy ogl±dać wszystko w pełnej okazało¶ci, w szczególno¶ci Atlasów. Jest ich pięciu i wspieraj± portyk kamienicy, której budowę przed pierwsz± wojn± ¶wiatow± rozpocz±ł Chaim Weintraub, według projektu Bernarda Landaua. Atlas pierwszy od lewej trzyma w dłoni kaduceusz, symbol handlu utożsamiany z greckim Hermesem i rzymskim Merkurym. Kolejny tytan ma w jednej dłoni sierp, a drug± przytrzymuje snop siana. Atlas stoj±cy po¶rodku, między wej¶ciem do sieni a bram±, opiera się o wielki młot - prawdopodobnie jest to Hefajstos. Z prawej strony postacie trzymaj± kolejno dĽwignię przekładni i koło zębate oraz narzędzia rzemie¶lnicze.

¶roda, 08 czerwca 2011
Fabryka jak marzenie

Kiedy¶ powstanie Nowe Centrum Łodzi, a wraz z nim okolice Łodzi Fabrycznej nabior± nowego kształtu i wymiaru. Powstanie też nowa ulica Targowa, stara poł±czy się węzłem z al. Piłsudskiego.  Wszystkie domy, kamienice i fabryczki  stoj±ce wzdłuż niej zostan± wyremontowane i odnowione. Tak będzie kiedy¶. Jednak już dzi¶ można zobaczyć, że na Targowej w jej najmniej ciekawym miejscu powstaje ¶miały projekt renowacji, który przed nami uchyla r±bka tajemnicy jak kiedy¶ ta ulica będzie wygl±dać.

 

niedziela, 23 maja 2010
Nowa WSHE

 
1 , 2 , 3