ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
niedziela, 28 sierpnia 2011
Trasa W-Z z lotu ptaka

Zbudowana w latach siedemdziesi±tych trasa wschód-zachód była flagow± inwestycj± gierkowskiej władzy. Do dzi¶ pełni sw± funkcję i stanowi o¶ ł±cz±c± dwa największe łódzkie osiedla Widzew i Retkinię. Szkoda wielu kamienic wyburzonych w celu zrobienia miejsca pod inwestycję, szkoda dawnego charakteru ¦ródmie¶cia. Jednak nikt dzi¶ nie wyobraża sobie braku tej arcyważnej trasy. Widziana z góry jest naprawdę ładna. Mnie udało się wykonać te zdjęcia dzięki uprzejmo¶ci firmy VIBEMATTERS, która zajmuje XV piętro w jednym z wieżowców przy al. Piłsudskiego.

¶roda, 22 czerwca 2011
Wielkomiejska ŁódĽ

al. Mickiewicza.

¶roda, 04 maja 2011
Nieodkryta Wólczańska

Jest w Łodzi miejsc magicznych sporo. Miejsce takie wcale nie musi być ładne, ani wypielęgnowane. Miejsce takie przenosi nas w euforyczny stan duszy, pozwala co¶ przeżywać, kusi i zmusza, by do niego wracać wci±ż i wci±ż. Ja odkrywam wci±ż na nowo zapomniane zak±tki, w¶ród nich czaj± się wła¶nie te magiczne! Ulica Wólczańska kryje ich sporo.

wtorek, 03 sierpnia 2010
aleja Ko¶ciuszki

Aleja Ko¶ciuszki to jedna z ciekawszych i bardziej urozmaiconych architektonicznie ulic w Łodzi. Tędy przebiega trasa ŁTR, znajduj± się tu instytucje, ważne banki, hotel ¦wiatowit i wiele innych. Szkoda, że w dzisiejszych czasach nie możemy pozwolić sobie na odtworzenie tutaj klimatu dawnej ulicy Spacerowej. A na dzisiejszym zdjęciu odcinek pomiędzy al. Mickiewicza, a ul. Zamenhofa. W tle budynek mieszkalny tzw: "Bolek", i zmodernizowany tramwaj w graffiti duetu Raku@Bary.

23:11, gtg2002 , ULICE
Link Komentarze (1) »
niedziela, 24 sierpnia 2008
Nowa Nawrot
W ramach rewitalizowania całych kwartałów w ¦ródmie¶ciu na pierwszy ogień poszedł sektor pomiędzy ulicami Piotrkowsk±, Nawrot, Sienkiewicza i Zielon±. Na ul. Nawrot widać już efekty i kto tam dawno nie był, nie pozna tego miejsca.
 
 
 
 
 
 
  
 

 

20:58, gtg2002 , ULICE
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2