ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 10 listopada 2010
ARCHIKATEDRA raz jeszcze

Nie mogę się oprzeć pokusie, by nie robić Archikatedrze zdjęć ilekroć jestem w okolicy. Jak dla mnie fenomen tej budowli tkwi w jej budulcu - cegły z jakiej powstała, a ¶ci¶lej koloru cegły.  Piaskowy odcień jest fenomenalny i niepowtarzalny. Niedawno ukończono renowację ko¶cioła, który wygl±da teraz wspaniale i zachwycaj±co!

Archikatedrę możecie zobaczyć także na wcze¶niejszych moich zdjęciach - TUTAJ.

niedziela, 28 marca 2010
ARCHIKATEDRA

Tak sie jako¶ składa, że wci±ż znajduję luki w przedstawianych wpisach i aż dziwne, że nie pojawiła się tutaj jeszcze np. Archikatedra. Naprawiam to i przedstawiam dzi¶ zdjęcia sprzed miesi±ca, kiedy to piękne słoneczko zachęciło do spaceru ze szkłem. Je¶li kogo¶ interesuje  bliżej historia Bazyliki archikatedralnej ¶w. Stanisława Kostki to zapraszam TUTAJ. Ja dodam tylko od siebie, że bardzo lubię t± budowlę ze względu na jej oryginalny kolor, bogactwo detali i wielko¶ć. W stosownym czasie pokażę też nocne ujęcia.

niedziela, 28 lutego 2010
Ko¶ciół ¶w. Mateusza

Drugie dzisiejsze zdjęcie to ¶wieżutki efekt wypadu w plener. Udało mi się poszwędać tu i tam zachęcony pięknym słońcem.  Nie¶piesznym tempem wraz ze swoim przyjacielem (pozdro) poszwędałem się po oklicy Wólczańska, Skorupki, Piotrkowska. Po powrocie wybrałem je, by szybko i spontanicznie zamie¶cić jaki¶ wpis, ale okazało się że ko¶ciół ¶w. Mateusza nie ma u mnie jeszcze swojego zdjęcia. ZONK. Dlatego to naprawiam i uzupełniam  jego widok ze skrzyżowania Piotrkowska / Czerwona. Wcze¶niej pokazałem już WITRAŻ i NAWĘ boczn±.

 

 

 

pi±tek, 14 listopada 2008
Ko¶ciół ¶w. Anny

¦wi±tynia została wybudowana w 1905 roku w stylu neoromańskim jako jednonawowa. Za materiał do jej budowy posłużyła cegła prasówka, została zakończona pięciobocznym prezbiterium. Położona u zbiegu ulic Rydza ¦migłego i Przybyszewskiego góruje nad okolic±. Mnie osobi¶cie bardzo podoba się ta prosta budowla.

 

 

 

 

 

 

 

wtorek, 13 maja 2008
Rzgowska 43

Znajduje się tutaj Parafia Matki Bożej Anielskiej wraz z małym ko¶ciołem, który już niebawem zostanie wyburzony, by dać miejsce pod budowę nowego obiektu. Szkoda.

 

 

  
1 , 2 , 3