ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
niedziela, 14 kwietnia 2013
Na Piotrkowskiej

Zima nareszcie nas opu¶ciła i pojawiła się nadzieja, że wszelkie prace remontowe rozpoczęte w 2012 roku pomimo opóĽnienia znów rusz±. Zatem foto z Piotrkowskiej, gdzie rozpoczęty jesieni± remont przerwano z oczywistych względów. Dla porównania miejsce to w 2011 roku wygl±dało tak KLIK.

niedziela, 10 lutego 2013
Remont Piotrkowskiej

W listopadzie rozpocz±ł się remont ulicy Piotrkowskiej na odcinkach Mickiewicza-Nawrot i pl. Wolno¶ci-Rewolucji. Cieszyć się z tego powinni¶my bo Piotrkowska podupadła znacznie przez te kilkana¶cie lat, lecz czemu remont  na zimę? Prace zanim się tam rozpoczęły już miały po¶lizg, teraz ci±gn± się bez widocznych rezultatów. Po remoncie ulica nabierze na całej długo¶ci jednakowy wygl±d, jezdnia zostanie zwężona do 6m, chodniki poszerzone, stan± ławki, jednakowe kioski, kosze na ¶mieci, stojaki rowerowe, latarnie i drzewa(!). Poczekajmy więc cierpliwie na wiosnę i b±dĽmy dobrej my¶li, że wraz ze zmian± wygl±du przyjdzie czas na zmianę podupadłego wizerunku.

wtorek, 15 maja 2012
Piotrkowska 211

Wcale nie tak łatwo się tu dostać. Jednak jak już się to uda gwarantuję, że nikt tego nie pożałuje. Pięknie zadbane podwórko dzięki wspólnocie mieszkańców zasługuje na podziw i uznanie! Warto się tam wybrać po zmroku, gdyż jest ono iluminowane. A cało¶ć dopełnia bluszcz, który oplata ogrodzenie i inne detale tej oazy spokoju w ¦ródmie¶ciu. Na zdjęciu brama prowadz±ca na to piękne podwórko.

¶roda, 29 lutego 2012
Piotrkowska 104

Pałac Juliusza Heinzla pokazałem na blogu już znacznie wcze¶niej. Na zdjęciach nie widać jednak drzwi wej¶ciowych, które s± warte uwagi. Dzi¶ zatem wej¶cie do UMŁ.

poniedziałek, 14 listopada 2011
Piotrkowska 42

Jako¶ ci±gle ostatnio kręcę się po Piotrkowskiej. Długo wydawało mi się, że wszystko tam już znam i widziałem. Ale to podwórko zaskoczyło mnie niesamowicie i przez moment odniosłem wrażenie, że to nie może być ŁódĽ. Wspomnienie lata i wakacji:)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6