ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 15 maja 2013
NOVOTEL

Już wkrótce na al. Piłsudskiego 11a zostanie otwarty nowy czterogwiazdkowy hotel. Niestety budynek jest zwykłym brzydkim blokiem i nie wyróżnia się niczym spo¶ród już stoj±cych tam budynków. Szkoda zmarnowanej tak atrakcyjnie położonej działki w samym Centrum miasta.

niedziela, 01 lipca 2012
Lotnisko Lublinek

Port lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi doczekał się nowego terminala, pierwszego z prawdziwego zdarzenia. Lotnisko wci±ż się rozbudowuje, nowy budynek jest duży, nowoczesny, całkiem nieĽle się prezentuje i ułatwi odprawę rosn±cej wci±ż liczby turystów i mieszkańców lataj±cych z Łodzi.

czwartek, 16 lutego 2012
Hotel DoubleTree by Hilton

Budowa tego obiektu przy al. Mickiewicza posuwa się w ekspresowym tempie. Budynek będzie miał 10 pięter naziemnych (44 m wysoko¶ci) i 180 pokoi hotelowych. Będzie posiadał standard czterech gwiazdek, czę¶ć biurowa będzie zachowywać standard klasy A. Na najwyższej kondygnacji pojawić ma się basen. Ponadto na nowo powstaje sala kinowa na 180 osób. Na parterze hotelu ma być restauracja na 287 osób, a w podziemiu parkingi. Bryła budynku ma nawi±zywać do historii polskiej kinematografii. Filmowy charakter ma podkre¶lać wkomponowanie interpretacji kadru w elewację budynku. 26 stycznia 2012 roku odbyła się uroczysto¶ć zawieszenia wiechy.

Oto dwa zdjęcia obrazuj±ce tempo budowy.

30.10.2011r.

12.02.2012 r.

niedziela, 02 paĽdziernika 2011
QUBUS HOTEL

Bardzo lubię ten budynek za jego odmienny styl. Bryła przypomina dziób ogromnej łodzi, szczególnie widziana z takiej perspektywy. W przej¶ciu podziemnym pod Żeromskiego można spędzać długie godziny fotografuj±c ludzi i motywy "artystów ¶ciennych". Wła¶nie tutaj w miejscu dziwnych balkonów widać w nieco inny sposób bryłę Qubusa.

 

 

poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Gazownia Łódzka

Nie mógł się ten wieżowiec doczekać u mnie zdjęcia, oj nie mógł. Od jego modernizacji minęło już kilka lat, a wci±ż budynek jest bardzo ciekawy i reprezentacyjny. Zdjęcie zostało wykonane w niedzielę 21.08.2011 r. podczas przejazdu naszym zabytkowym Ikarusem (BUSLODZ.PL) dawnym ¶ladem przebiegu linii 88. St±d ten fotostop na ul. Uniwersyteckiej.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5