ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
czwartek, 03 marca 2011
Szpital im. N. Barlickiego

Uniwersytecki Szpital Kliniczny u zbiegu ulic Kopcińskiego i Narutowicza w 2010 roku doczekał się remontu elewacji. Po tym zabiegu gmach prezentuje się naprawdę ładnie. Kolorystyka zblizona została do tej pierwotnej i jest na tyle ciekawa, że wyróżnia budynek w¶ród innych.

¶roda, 23 lutego 2011
Przej¶cie podziemne

Przej¶cie pod węzłem Żeromskiego / Mickiewicza. Nie lubię przej¶ć podziemnych za to, że wszystko w nich jest odwrotne niż być powinno: brudno-czysto, zimno-ciepło,  ciemno-jasno, brzydko-ładnie, itd... Społeczeństwo niestety jest na etapie ci±głego demolowania wszelkich miejsc użyteczno¶ci publicznej więc wszystkich zwolenników budowania kolejnych tego typu budowli odsyłam do tych już istniej±cych. Popatrzcie jak tu fajnie!

niedziela, 17 paĽdziernika 2010
Nowy budynek S±du Okręgowego

Niedawno pokazałem stary budynek S±du na placu D±browskiego i zapowiedziałem, że niedługo dodam fotki z nowym gmachem dobudowanym na tyłach działki od strony ul. Uniwersyteckiej. Oto i on w całej okazało¶ci.

 

sobota, 18 wrze¶nia 2010
S±d na placu D±browskiego

Od strony ulicy Uniwersyteckiej dobudowano nowy gmach S±du Okregowego w Łodzi. Pewnie niedługo go pokażę na blogu, ale zanim to nast±pi wypada pokazać ten stary do którego wszyscy się już przyzwyczaili¶my.

 

wtorek, 27 kwietnia 2010
Hotel ¦wiatowit

Długo u mnie nic się nie działo. Z uwagi na wydarzenia z 10.04.2010 roku, żałobę Narodow± i cze¶ć pamięci tragicznie zmarłych starałem się choć w taki banalny sposób doł±czyć do wszystkich tych, których poruszyła Tragedia w Smoleńsku.

Ale życie toczy się dalej, czas biegnie i w wielu dziedzinach naszego życia nie może być miejsca na przerwę. Dzi¶ więc obrazek zupełnie nie zamierzony, nie nawi±zuj±cy nawet do opisu wyżej. Ci co ¶ledz± łódzk± prasę pewnie wiedz±  już, że w kwietniu min±ł termin na postawienie pięciogwiazdkowego hotelu Hilton na działce u zbiegu al. Ko¶ciuszki i al. Mickiewicza. Do dzi¶ nie ma ani budynku, ani nawet wzmianki, że powsatanie. Dlatego na razie w tej okolicy najlepszym rozwiazaniem na nocleg pozostaje trzygwiazdkowy Hotel Swiatowit, który naturalnym sposobem uzupełnia bazę najwyższych budynków w mie¶cie.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5