ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
czwartek, 02 czerwca 2011
Biała Fabryka w oknie

Podczas Nocy Muzeów nadarzyła się okazja, by pozagl±dać w różne zak±tki odwiedzanych miejsc. W¶ród przebogatej ekspozycji Centralnego Muzeum Włókiennictwa, której obejrzenie zajmuje sporo czasu ja bardziej, niż na eksponaty zwracałem uwagę na wnętrza, budynki i ich architekturę. Tak powstały dwa zdjęcia, które przedstawiaj± widok na dziedziniec z elektrowni± mojej ulubionej łódzkiej fabryki.

poniedziałek, 16 maja 2011
Noc Muzeów 2011 cz. I

Ta Noc do innych była niepodobna, tylko dlaczego taka krótka? Godzina 1.00 nastała zbyt szybko, na Pałac Herbsta brakło już czasu i wiele osób musiało zadowolić się jedynie spacerem po cudnym ogrodzie. Rzeka ludzi toczyła się przez miasto, kolejki, tłumy i brak wej¶cówek to była norma. I co z tego, że nie dało się wtedy zwiedzać dogłębnie, że nie udało się zobaczyć wszystkiego? To, nic. Tej Nocy warto było tam być! W¶ród ludzi, którzy odkrywaj± swe miasto na nowo w inny sposób.

Biała Noc w Białej Fabryce gdzie mie¶ci się Centralne Muzeum Włókiennictwa wraz ze Skansenem, było dla wielu osób jednym z ważniejszych miejsc do odwiedzenia.

¶roda, 27 stycznia 2010
Biała Fabryka zim±

Notka ta to zlepek małych przypadków. Od dawna zamierzam pokazać u siebie EC1, ale ci±gle co¶ innego zwraca moj± uwagę i na kolejne wpisy id± zdjęcia póĽniejsze, elektrownia za¶ czeka i czeka...

Na dzisiejszy wpis wybrałem to miejsce, bo po pierwsze Fabryki Geyera zim± u mnie nie było, po drugie w tym roku zdjęć zimowych u mnie też jeszcze nie było, po trzecie niemal dokładnie rok temu pokazałem staw przed fabryk± i można PORÓWNAĆ czym różni się ta zima od tamtej. Po czwarte u Yeża ostatnio zawisła notka pokazuj±ca ów staw cudnie sk±pany w zachodz±cym słońcu i by ten dialaog dalej podtrzymać dzi¶ będ±c przypadkiem w tym miejscu dorobiłem zimow± wersję TEGO ujęcia. Tak więc serwuję ¶wieżutkie fotki z 27 stycznia 2010.

TUTAJ wersja letnia.

 

Drugie zdjęcie przedstawia widok, jakby fabrykę wybudowano w miejscu, gdzie nie ma wody:)

 

Trzecie zdjęcie to wspomniany wcze¶niej dialog z blogiem Yeża. Pozdrawiam ciepło!

¶roda, 28 stycznia 2009
Zamarznięty staw przy Białej Fabryce

Dawno nie było wpisu , bo i czasu mało i przeprowdzka się szykuje i przeziębienia wci±ż szalej± i dopadaj± człowieka.

Dzisiaj wyj±tkowo ŁódĽ jest dodatkiem do wpisu, a nie jej celem. Otóż dowiedziałem się wczoraj, że małe dziecko LENKA Naszych znajomych zachorowało na białaczkę. St±d kieruję apel do Wszystkich osób mog±cych pomóc by oddawali  krew dowolnej grupy dla małej, któr± póĽniej wymieni± na t± zgodn± z Jej grup±. Apel pojawia się wszędzie gdzie tylko się da, by ratować życie małej dziewczynki.

Oby Nam wszystkim nie zamarzło serce, jak marzn± nóżki kaczuszkom maszeruj±cym po stawie przy Białej Fabryce.

 

 


 

czwartek, 19 czerwca 2008
W bramie

Biała Fabryka zawsze prezentuje się wspaniale, nawet kiedy zerkamy na ni± z bramy przy Piotrkowskiej.

 

 
1 , 2