ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
poniedziałek, 15 sierpnia 2011
Plac przed Teatrem Wielkim

Wrzesień 2005 r. Plac D±browskiego po staremu, czyli ogródki, stara fontanna i rozpadaj±cy się chodnik.

niedziela, 26 czerwca 2011
To jest chore!!!

Nikt, nawet sam mistrz Bareja nie wymy¶liłby tak nonsensownego scenariusza do wydarzeń, które zadziały się 24 czerwca na Zgierskiej 213 w Łodzi. W pi±tkowe popołudnie i wieczór, zburzono zabytkowy pałacyk wzniesiony ok. 1915 roku, wpisany do ewidencji zabytków. Wyburzenia dokonano bez uzgodnienia z konserwatorem, z pi±tku na sobotę, kiedy wszelkie urzędy były już nieczynne i nikt nie mógł zatrzymać nielegalnej rozbiórki. Pałacyk niedawno odrestaurowano, co czyni zaistniały fakt zbrodni± i jakim¶ niezdefiniowanym chorym i debilnym posunięciem, które zdarzyło się po¶ród osiedla przy głównej wylotowej alterii miasta. W ten sposób zniknęło już kilka budynków i fabryk wł±cznie ze zlikwidowan±  i zaoran± zajezdni± D±browskiego. Znajomy z Pomorza ostatnio się dziwił jak my tu w tej "łajbie" wytrzymujemy z takim urzędniczym niedasizmem, betonem i żółci± wylewaj±c± się z każdej sprawy? Tak naprawdę to nie wiem - odpowiedziałem. Nie buja, a rzygać się chce! Co do willi ze Zgerskiej 213 - prawda Pani Prezydent, że nic nie zrobicie temu panu????????????????????????.

Ostatnie moje zdjęcia willi z kwietnia 2011r.

niedziela, 24 kwietnia 2011
WTC po staremu

Wła¶nie rozpoczyna się modernizacja zachodniej wieży łódzkiego WTC.  Czas najwyzszy!!! To już ostatnie chwile, by zobaczyć obie wieże po staremu. Projekt przebudowy budynku jest ¶miały i nowoczesny. Napewno wschodnia wieża nie będzie teraz remontowana, a je¶li przyjdzie i na ni± kolej mało prawdopodobne, by została upodobniona wizualnie do wyremontowanej zachodniej.

¶roda, 30 marca 2011
Zanim BRE zmieniło się w Red Tower

Styczeń 2007 r. Wieżowiec BRE w trakcie modernizacji i przeobrażania się w Red Tower.

 

pi±tek, 28 stycznia 2011
Likwidacja Zajezdni D±browskiego

28.01.2011 roku o godzinie 14:54 wyjechał ostatni liniowy tramwaj z zajezdni D±browskiego (2370+2371 - 13/1). Tym samym zakończyła swój żywot zajezdnia wybudowana w 1928 roku, niedawno wpisana zreszt± do rejestru zabytków. ¦miem w±tpić, by to utatowało jej życie, bo po co taki budynek komu bez tramwajów? Tabor przeniesiono na dwie pozostałe zajezdnie rozpoczynaj±c tym samym dalszy powolny proces degradacji łódzkich tramwajów. Od jutra wszystkich motorniczych ze zlikwidowanego zakładu czeka "nowa rzeczywisto¶ć", pasażerów w przypadku jakiejkolwiek awarii na wyjeĽdzie z Telefonicznej "dzień pieszego pasażera". Ponad połowa wagonów nie będzie miała jak wyjechać na linie...

Je¶li kogo¶ interesuje historia tego obiektu zapraszam TUTAJ.

 

 
1 , 2 , 3 , 4