ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 10 sierpnia 2011
Kiedy burzymy / palimy/? [niepotrzebne skre¶lić]

Przypominam wła¶cicielowi, że na Zgierskiej 215 stoi jeszcze druga willa. Też wyremontowana, też zabytkowa i godna uwagi. Kto jak kto, ale prywatni inwestorzy wiedz± co z zabytkami w Łodzi zrobić!

W nawi±zaniu do ostatnich wydarzeń:

Wyburzono zabytkowy pałacyk przy Zgierskiej 213.

Pożar zajezdni D±browskiego.

poniedziałek, 04 lipca 2011
Iluminowany Herbst

Pałac Herbsta zostanie zmodernizowany i do 2013 roku będzie zamknięty dla zwiedzaj±cych. Dzięki potężnemu wsparciu finansowemu, ta fabrykancka perełka zabły¶nie na nowo i poszerzy sw± arcybogat± ofertę dla wszystkich kochaj±cych kulturę. Wczoraj ostatni raz można było odwiedzić wnętrza pałacu. Tłumy jakie ustawiły się do kasy o 20.00 zaskoczyły organizatorów. Ok. 22.30 rozpocz±ł się Wieczór Iluminacji podczas którego można było ujrzeć architekturę zabytkowej rezydencji ze wszystkimi jej zdobniczymi detalami w całkiem nowym ¶wietle w rytm muzyki. Był to pierwszy tego typu pokaz, którego tłem był łódzki zabytek.

¶roda, 22 czerwca 2011
Klatka u Milscha

Klatki schodowe to temat na osobnego bloga. Dzi¶ uzupełniam kolejn± lukę w tym temacie. Tak prezentuje się klatka w willi Milscha u zbiegu ulic Kopernika i Ł±kowej.

¶roda, 05 stycznia 2011
Secesja wiedeńska - Gdańska 107

Dawny Pałacyk Elektrowni Łódzkiej stoi przy ulicy Gdańskiej 107 w Łodzi. Pierwotnie willa była siedzib± dyrektorów Elektrowni Łódzkiej. Obecnie w pałacyku znajduje się Centrum Badań Niemcoznawczych UŁ. Willa została wybudowana w latach 1910-1911 według projektu Dawida Lande, stylem nawi±zuje do secesji wiedeńskiej. Bryła budynku jest nieregularna, posiada trójdzielne okna o łuku półokr±głym oraz eliptyczne okienka poddasza. Zachował się także czę¶ciowo pierwotny wystrój wnętrz.

 

niedziela, 28 listopada 2010
Willa Jakuba Kestenberga

Willa ta została wzniesiona w 1903 roku według projektu Franciszka Chełmińskiego w stylu neobarokowym z elementami secesji. Cechuje j± zróżnicowana faktura elewacji, asymetryczno¶ć i liczne dekoracje ro¶linne. Dzięki temu obiekt ten wyróżnia się na tle surowych budynków fabrycznych. Budynek pełnił funkcję handlow± oraz reprezentacyjno - mieszkaln±. Na parterze znajdowały się pomieszczenia biurowe i kantor, a na piętrze pokoje mieszkalne ozdobione secesyjnymi sztukateriami.

Willa stoi przy ul. Sterlinga 26.

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5