ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 15 maja 2013
Kopernika 26

Jedna z odnowionych w 2012 roku kamienic w ramach programu "Mia100 kamienic".

sobota, 11 sierpnia 2012
Wieża

Obiecałem, że będzie tu przybywało zdjęć z różnych łódzkich klatek schodowych. Od jakiego¶ czasu tak mam, że wchodzę sobie to tu, to tam i poznaję nowe nieznane mi miejsca. Klatki schodowe potrafi± zaskakiwać i do końca do ostatniego piętra nie da się przewidzieć co skrywaj±. Dlatego jest to fascynuj±ce zajęcie. Pozwala choć na chwilę oderwać się od zgiełku ulicy i odkrywa nowy obraz jakiego się nie spodziewamy.

Podwórko na A. Struga.

niedziela, 01 lipca 2012
Sienkiewicza róg Tuwima

wtorek, 08 maja 2012
Nawrot 4

Od dawna nie zamieszczałem tutaj żadnego wpisu. Ale to nie znaczy, że nie robię zdjęć. Przeciwnie! Włóczę się po tym mie¶cie w każdy wolny czas, jak nałogowiec zgłębiam bramy, podwórka, klatki. Latam z aparatem i fotografuję wci±ż i wci±ż rozbiórkę Fabrycznej, próbuję ogarn±ć nowe inwestycje i renowacje obiektów. Do tego wszystkie inne wydarzenia, festiwale i atrakcje skutecznie zapychaj± mi dysk i kiedy dochodzi do próby wyboru zdjęć na bloga...wymiękam. Tak, wymiękam! Dzi¶ na chybił trafił padło na ostatni± czwartkow± sesję. Miejsce nie wygl±da zbyt okazale, ale powala zakamarkami i swymi tajemnicami.

 

czwartek, 22 marca 2012
Legionów 33

Program 100 kamienic dla Łodzi w swej słusznej idei został stworzony i przygotowany przez grupę zaangażowanych pasjonatów miasta Łodzi. Dopiero teraz za czasów rz±dów pani Prezydent Zdanowskiej udało się co¶ w tym temacie zdziałać. Nie będę tutaj wnikał kto komu i jak podwędził temat i opracowanie, nie wnikam też w to, czy obecnie typowane kamienice s± tymi najbardziej cennymi i wartymi zaangażowania takich ¶rodków na remonty. Cieszę się z tego, że zaczyna być widać pierwsze efekty tych prac. Kilka budynków w mie¶cie odzyskało już blask, kolejne s± w remontach, a jeszcze kolejne niedługo się ich doczekaj±. Dzi¶ pierwszy "z brzegu" obiekt odnowiony w ramach tego programu. Zastanawia fakt, dlaczego szczyt kamienicy nie doczekał się odnowienia przy takiej skali renowacji? Wszystko zawsze musi być zrobione bezsensownie?

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7