ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Wodospad przed Teatrem

Kiedy¶ TU była stara fontanna, która działała lub nie. Dzi¶ ku uciesze małych i niekoniecznie dużych na placu D±browskiego przed Teatrem Wielkim stoi nowa fontanna, o której wypowiedziano już morze słów. Jednak co by o niej nie powiedzieć , to w upalne dni jest zbawieniem dla tego miejsca. Dla fotografa to wci±ż temat do zgłębiania.

wtorek, 22 wrze¶nia 2009
Fontanna w Pasażu Rubinsteina

Dzisiaj kończy się lato i zaczyna jesień, czyli moja ulubiona zdjęciowa pora roku. Tak więc na pożegnanie ciepłych dni dzi¶ zamieszczam takie ujęcie sympatycznej fontanny z Pasażu Rubinsteina.

 

 

¶roda, 26 sierpnia 2009
Fontanna na placu D±browskiego

Doczekali¶my końca remontu placu przed Teatrem Wielkim. Wybudowano tam amfiteatr z now± pod¶wietlan± w nocy płyt± i tańcz±c± 35 metrow± fontannę. Fontanna tańczy o godzinie 12 do "Prz±¶niczki", natomiast o 14, 16 i 18 do jednego z kilkunastu specjalnie dobranych utworów muzyki klasycznej. O godzinie 20 zaczyna się każdorazowo koncert całego repertuaru wraz z efektami ¶wietlnymi, które robi± naprawdę dobre wrażenie. W dniu otwarcia były na pokazie tłumy, czas pokaże czy chętnie będziemy umawiać się na wieczorny wypad na miasto wła¶nie pod fontann±.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 28 lipca 2008
Fontanna na lato
Tegoroczne upały daj± się nam wszystkim we znaki, szczególnie tym pozostaj±cym i spędzaj±cym wakacje w mie¶cie. Dlatego dobrze się stało, że powstał program fontanny dla Łodzi, który to odważnie projektuje przyszłe tego typu urz±dzenia w mie¶cie. Niestety wszystko rozbija się o pieni±dze i nowych fontann w tym roku raczej nie zobaczymy
(oprócz zdrojów na Piotrkowskiej). A w taki upał nie da się przecenić fajnego szumu wody i orzeĽwienia jakie daje nam blisko¶ć działaj±cej fontanny. Ta z placu Komuny Paryskiej powstała w połowie lat dziewięćdziesi±tych i nadal tryska wod± ku uciesze spacerowiczów.
 
 

 
 
 

 

poniedziałek, 02 lipca 2007
Kalafior
    Tak przyjęło się mówić na fontannę, która uroczo sobie tryska pomiędzy Buł± a budynkiem Zarz±dzania Uniwersytetu Łódzkiego przy Matejki. Dobrze, że ostatnimi czasy przypomniano sobie o fontannach w Łodzi. Ożywiaj± one nie tylko otoczenie ale i przynosz± w upalne dni mgiełkę wodn±, która wzbogaca suche i rozgrzane powietrze. Naprawdę miło jest posiedzieć sobie przy takiej fontannie.