ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
czwartek, 13 paĽdziernika 2011
"U Scheiblera", czyli LOFTY od wewn±trz

Powiem krótko, jest wypas! Do tej pory nie miałem czasu, by się tam zjawić i zobaczyć na żywo przeobrażenia tkanki przemysłowej w użytkow±. Nie wchodziłem do budynku dawnej przędzalni na Tymienieckiego i nie wyobrażałem sobie jak tam jest po rewitalizacji. Wczoraj tam wpadłem, dosłownie na piętna¶cie minut i stwierdzam, że efekt powala z nóg. Oszczędne w swej formie, surowe wnętrze, pozostawione elementy fabryczne>To jest to!!!

A przędzalnię po rewitalizacji pokazałam już wcze¶niej TUTAJ.

pi±tek, 11 marca 2011
Stara pompa strażacka

Remiza strażacka z 1891 roku na ul. ks. bpa Wincentego Tymienieckiego to symbol nie tylko Księżego Młyna ale Łodzi. Wspaniały przykład na udan± transformację i nowe życie po dokonanej w 2000 r. rewitalizacji. Równolegle odrestaurowano star± pompę strażack±, która ¶wietnie podkre¶la dawne przeznaczenie obiektu i jest pomnikiem dawnej Łodzi przemysłowej.

niedziela, 18 lipca 2010
Zapraszamy na spacer po Skansenie

Za oknem upały i każdy szuka miejsca do schłodzenia. Ja sobie przypomniałem o lutowej sesji, któr± już dawno zamierzałem pokazać i jako¶ mi schodziło i co innego pchało się na bloga. Patrz±c na te zdjęcia z lutego możemy choć przez moment się przenie¶ć w chłodniejsze klimaty. A zdjęcia dzisiejsze s± uzupełnieniem tematu, bo Skansen pokazałem u siebie już dwa razy: TU i podczas budowy TU.

niedziela, 13 czerwca 2010
Lofty gotowe!

W 2007 roku pokazałem zdjęcie przędzalni Scheiblera szykuj±cej się do wielkiej rewitalizacji i przemiany swego przemysłowego oblicza w nowe jeszcze w Łodzi nieznane. Miały w nich powstać Lofty, czyli wysokiej klasy mieszkania urz±dzone w dawnych pofabrycznych budynkach. Rok póżniej budowa już trwała. Można rzec, że ta przędzalnia nadawała się idealnie do takiego celu. Jednak wiek budynku, jego żużycie i degradacja sprawiły, że przebudowa była bardzo skomplikowana, droga i ostateczny termin oddania do użytku wiele razy się zmieniał. Ale w końcu się udało i budynek wraz z całym otoczeniem narodził sie na nowo, zmienił okolicę i daje nadzieję, że może jednak przyjdzie lepszy czas i dla Księżego Młyna.

wtorek, 05 maja 2009
HOTEL Andel's
W dawnej przędzalni Poznańskiego dobiega końca rewitalizacja i lada dzień swe podwoje otworzy pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Łodzi. Cało¶ć naprawdę wygl±da interesuj±co, zachowano wszystkie detale elewacji, przepięknie wkomponowano nowoczesne elementy użytkowe.
 
 

 
 
 
 
1 , 2