ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
wtorek, 04 czerwca 2013
Popołudnie na placu Wolno¶ci

Trwa remont Piotrkowskiej. Wszystko wskazuje na to, że po jego zakończeniu rozpocznie się przebudowa placu Wolno¶ci według beznadziejnego projektu architekta miasta. Przemiana ma przynie¶ć między innymi oddanie większej czę¶ci dla pieszych, likwidację tramwajów po południowej stronie, a co za tym idzie pętli wokół pomnika, kolumnadę od strony północnej zasłaniaj±c± widok na ul. Nowomiejsk±. Dlatego "nacieszam"się ilekroć tam jestem placem w obecnej formie, bo ta nowa przewidziana dla niego nijak mnie nie przekonuje.

niedziela, 19 sierpnia 2012
Sierpniowe niebo

Lubię pój¶ć na pl. Wolno¶ci i posiedzieć pod pomnikiem Ko¶ciuszki, poogl±dać sobie ¶wiat, który wiruje wokół placu, na ludzi gdzie¶ biegn±cych i miejski gwar przetaczaj±cy się tuż obok. Latem pomnik jest nagrzany od słońca ¶wiec±cego przez cały dzień, można na nim siedzieć jeszcze długo po zachodzie i cieszyć oko ¶wiatłem jakie tu wieczorem dociera. W takich okoliczno¶ciach powstało to zdjęcie.

niedziela, 11 marca 2012
Ko¶ciuszko na swoim miejscu

Wkurzaj± mnie dywagacje na temat burzenia obecnego układu pl. Wolno¶ci. Faktem jest, że powinno się to miejsce przystosować i udostępnić dla mieszkańców i spowodować, by¶my jeszcze chętniej się tam spotykali i przesiadywali. Uważam, że można to zrobić w taki sposób, by nie burzyć wyj±tkowo¶ci tego o¶miobocznego placu, by pomnik Ko¶ciuszki pozostał w swym miejscu i nadal był widoczny z każdej z czterech ulic do niego prowadz±cych, tak by nie powtarzać błędu z pl. D±browskiego, gdzie po remoncie miejsce to pomimo fontanny umarło i hula po nim tylko wiatr.

niedziela, 03 stycznia 2010
Sylwester 2009

Nowy rok powitał nas ¶niegiem i mrozikiem. Zabawa sylwestrowa, która odbyła się na Placu Wolno¶ci była udana i zorganozowana z wielkim rozmachem. Współorganizatorzy TVP2 i UMŁ postarali się i wszystko wypadło zgodnie z oczekiwaniami. Było kosmicznie, kolorowo i odlotowo. Wielka scena zamieniła plac w kosmodrom, który po zapadnięciu zmroku roz¶wietlił okolicę. Pewnym zgrzytem było zasłonięcie pana Ko¶ciuszki, ale powstrzymam się od komentowania tego.

Tak było jak kosmodrom OŻYŁ.

U mnie fotka z montażu sceny kilka dni przed sylwestrem.

wtorek, 26 maja 2009
Kontrowersyjne reklamy
Na placu Wolno¶ci ustawiono kilkana¶cie trzymetrowej wysoko¶ci CITYLIGHTów, by promować nimi wszelkie imprezy i wydarzenia kulturalne w mie¶cie. Jaka szkoda, że przez nie sam plac przestał się naturalnie promować i zrobił się komercyjnym ¶mietnikiem. Mam nadzieję, że szybko znajdzie się nowa lokalizacja dla tych okazałych no¶ników.
 
 
 
 

 
1 , 2 , 3