ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 21 sierpnia 2013
Budzi się noc

Kiedy zapada zmierzch i lampy zaczynaj± roz¶wietlać miasto polecam wtedy być w miejscu sk±d będzie można niespiesznie obserwować to zjawisko. Najlepiej gdzie¶ wysoko, gdzie jest cicho i spokojnie, nikt nie zakłóci nam tych chwil spędzonych z przestrzeni±. Dzisiejsze zdjęcia powstały wła¶nie w takich warunkach. Widok zachodniej strony Łodzi widzianej z okolic Radiostacji.

¶roda, 13 marca 2013
Esplanada

Piotrkowska 100, adres znany chyba wszystkim Łodzianom. Znajduje się tu Esplanada - dawny Dom Handlowy Hugo Smechela i Juliana Rosnera z 1909 r. Bardzo lubię fasadę tej kamienicy.

sobota, 11 lutego 2012
Ł±cznik przy Dino

Jest w Łodzi kilka klimatycznych przej¶ć pomiędzy s±siednimi równoległymi ulicami przez podwórka kamienic. Dzisiejsze zdjęcie przedstawia wła¶nie taki ł±cznik al. Ko¶ciuszki z bram± Piotrkowskiej 91. W tle budynek Angory, który z tej perspektywy wygl±da jakby był zupełnie nie na swoim miejscu.

czwartek, 08 grudnia 2011
Sanie, jelenie i choinki

Czy w Łodzi co¶ się kiedy¶ uda? Dookoła same złe wie¶ci. Nawet nowy dworzec ŁódĽ Fabryczna może mieć kłopoty i nie powstać z uwagi na odroczenie przez rz±d programu kolei dużych prędko¶ci do roku 2030. Wszyscy więc tu narzekaj± i chyba maj± ku temu powody. Tylko tacy twardziele jak ja jeszcze się łudz±, że będzie lepiej. Obrazki dzisiejsze przedstawiaj± now± ¶wi±teczn± iluminację Pietryny. Też już po niej jad± ostro!. Nie powiem, mnie się to dzieło akurat podoba. Choinki wygl±daj± jakby tańczyły i ¶piewały w rytm jodłowanych bawarskich pie¶ni, jelenie z saniami, czy tam renifery dopełniaj± cało¶ci przelatuj±c nad ulic±. Powoduj± także ciekawe skojarzenia. Znajomej, której burzliwe dzieje niejednego bloga by zapełniły skojarzyły się natychmiastowo i skwitowała je jednoznacznie: "Jakby mało jeleni było w moim życiu, to jeszcze na Piotrkowskiej dodali"...

Dla porównania zdjęcia iluminacji z poprzedniego sezonu. TUTAJ.

Piotrkowska 128

Polecam każdemu nocne włóczenie się z aparatem po podwórkach Piotrkowskiej. Klimat niektórych miejsc powala! Pozdrawiam w tym miejscu współtowarzysza tych wędrówek zacnego obywatela miasta Łodzi - Kunia!

 
1 , 2 , 3 , 4