ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
wtorek, 26 czerwca 2012
Pomnik Łodzian Przełomu Tysi±cleci

Pomnik Łodzian Przełomu Tysi±cleci to nawierzchnia jezdni ulicy Piotrkowskiej w Łodzi ułożona z ponad 13.454 kostek brukowych, każda z żeliwn± płytk± z imieniem i nazwiskiem fundatora. Wła¶nie trwa kolejny etap składania zamówień na nowe kostki. Nigdy nie udało mi się zrobić ciekawego zdjęcia tego pomnika. Dzisiejsze wła¶ciwie też go do końca nie przedstawia. Skoro jeszcze na blogu go nie pokazałem, to podpinam ten temat do takiego zdjęcia:)

czwartek, 29 wrze¶nia 2011
Zaczarowany ołówek

Któż z nas nie lubił tej bajki? Ja j± uwielbiałem. Dzięki trwaj±cej akcji "ŁódĽ bajkowa" przed Łódzkim Domem Kultury pojawił się kolejny element tej układanki. Najnowszy pomnik bohaterów kreskówki "Zaczarowany ołówek" jest wyj±tkowo wdzięczny. Chłopiec rysuje ołówkiem na ¶cianie, a z obrazka wyskakuje jego piesek jak żywy!

¶roda, 08 czerwca 2011
Pomnik Filemona i Bonifacego

1 czerwca 2011 r. łódzka galeria bajkowych postaci powiększyła się. Pomniki Filemona i Bonifacego to kolejne po pomnikach Misia Uszatka (stoi na ul. Piotrkowskiej 87) i pingwina Pik-Poka (przed aquaparkiem Fala) obiekty tworz±ce szlak "ŁódĽ bajkowa". Bohaterowie bajki "Dziwny ¶wiat kota Filemona" wyprodukowanej przez łódzki Se-ma-for, na stałe zawitali przed Muzeum Kinematografii przy placu Zwycięstwa 1.

poniedziałek, 09 maja 2011
Ach, te nogi!

Piotrkowska 77. Ten adres zna cała ŁódĽ. Prócz poczciwych "siódemek", od kwietnia 2000 roku pod tym adresem istnieje pomnik. Pomnik to może za dużo jednak powiedziane, tym bardziej, że wisi, a nie stoi. Jest jednak jedyny w swoim rodzaju i wyrazie. Kobiece nogi w swej najzgrabniejszej formie wkomponowane w szczyt kamienicy to autentyczny odlew "zdjęty"  ze studentki, która wygrała bój o taki zaszczyt. Jak głosi umieszczona pod spodem tablica:

...DLA DUCHA, CIAŁA I ROZUMU, NA DZI¦ I NA JUTRO.

W 50. ROCZNICĘ ZRZESZENIA STUDENTÓW POLSKICH.

niedziela, 20 lutego 2011
Grób Nieznanego Żołnierza

 
1 , 2 , 3