ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
wtorek, 26 marca 2013
Pofabryczne tajemnice

Tego, że w Łodzi upadło wiele fabryk nikogo już nie dziwi. Ich sylwetki majacz± i dogorywaj± w wielu miejscach miasta czekaj±c na lepsze czasy. Niestety mog± one zbyt szybko nie nadej¶ć. Pewne jest, że wiele unikatowych obiektów popada w ruinę i nie ma szans na ich ratunek. Zostan± wyburzone, b±dĽ zawal± się na skutek postępuj±cej degradacji. Dzi¶ zdjęcia z jednej z kilku moich ulubionych pofabrycznych miejscówek, do której nie da się już tak łatwo dostać. My¶lę, że wielu fotografów zgodzi się ze mn±, że odkrywanie pofabrycznych tajemnic daje wiele satysfakcji i wrażeń.

niedziela, 19 czerwca 2011
The old Milsch`s factory

Chodzę po Łodzi z aparatem codziennie i wydaje mi się, że udało mi się już dotrzeć do wielu ciekawych miejsc. Ale jak to mówi± człowiek uczy się całe życie i niejednokrotnie przeżywałem na nowo zdziwienie i zaskoczenie podczas takich spacerów.  Taka wła¶nie jest ŁódĽ! Zawsze natknę się w niej na co¶ co mnie zafasynuje i poszerzy moje horyzonty. Ostatnio przegl±daj±c genialnego bloga Refotografie zatrzymałem się na wpisie po¶więconemu Willi Milscha. Będ±c zupełnie przypadkiem obok niej postanowiłem zajrzeć na tyły hotelu, który dzi¶ nazywa się Focus i  natkn±łem się na miejsce, o którym już zapomniałem - ruiny dawnej manufaktury, zupełnie zdewastowane, kontrastuj±ce z biel± Focusa w niewyobrażalny sposób. Takie miejsce jest możliwe tylko w Łodzi. Dzi¶ nie będzie jednak mowy o budynkach, ani o ich historii. Dzi¶ krótko o ludziach, których spotkałem w tym księżycowym miejscu. S± młodzi, bardzo młodzi i maj± pasję. ZnaleĽli miejsce w którym nikomu nie przeszkadzaj±c robi± to co lubi± najbardziej. Trenuj± na własnoręcznie zbudowanym parku ewolucje na BMXach czyni±c rower nie jeżdż±cym, a lataj±cym ¶rodkiem transportu:) Maj± werwę, zarażaj± pozytywnym my¶leniem, wyciskaj±c z siebie siódme poty, sprawiaj± rado¶ć sobie i choćby przypadkowo napotkanym fotografom. Oni nie niszcz± przystanków, nie demoluj± i nie włócz± się po mie¶cie bez celu. Postanowili swoje sprawy załatwić we własnym zakresie nie licz±c, aż miasto wybuduje dla nich skatepark z prawdziwego zdarzenia. Cygan, Rożek, Junior i Kaleka pokazali mi, że do końca trzeba być autentycznym w tym co się robi i robić w życiu tylko to co się kocha najbardziej! Panowie szacun! Jeszcze do was wrócę...

 

poniedziałek, 07 lutego 2011
ZTK TEOFILÓW

wtorek, 07 grudnia 2010
Odnowiona kopuła Feminy

Kiedy w kwietniu 2009 roku publikowałem zdjęcia dawnej Feminy w jednym z komentarzy padło zapytanie o to co dzieje się z tym budynkiem. Faktycznie nie wygl±dał on najlepiej, a sama kopuła wieży wręcz dramatycznie. Jak się okazuje jest nadzieja nawet dla takich  zapomnianych fabryk. Dzi¶ możemy patrzeć na zupełnie nowe oblicze naprawionej kopuły.  Może przyjdzie i czas na renowację całego budynku.

 

¶roda, 29 wrze¶nia 2010
Piotrkowska 250 raz jeszcze

W 2007 roku pokazałem fragment tego, co się znajduje pod tym numerem. A jest to nic innego jak dawana fabryka Markusa Silbersteina. Dzisiaj pora pokazać fabrykę w cało¶ci.

Fabryka U Maćka - ZOBACZ.

 
1 , 2 , 3