ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
niedziela, 18 sierpnia 2013
Nowe Centrum Łodzi

Choć wielu malkontentów uważa, że nie uda się dokończyć wielkich inwestycji rozpoczętych przez miasto przebudowa i budowa w wielu miejscach trwa w najlepsze. Dzi¶ zdjęcia z 22 metrów nad ziemi± z drabiny strażackiej ustawionej na skrzyżowaniu Kilińskiego / Traugutta podczas obchodów urodzin miasta. Można zobaczyć jak wielk± inwestycj± jest budowany nowy dworzec ŁódĽ Fabryczna, oraz w jakim zakresie zostanie przebudowane skrzyżowanie Kilińskiego / Narutowicza.

wtorek, 04 czerwca 2013
Silosy na Składowej

Budowa NCŁ i nowego dworca Fabrycznego wymusza co pewien czas zamykanie kolejnych obszarów w tej okolicy. Miejsca, które znali¶my od lat zmieniły się i już nigdy nie będ± takie same. W miejscu wyburzonych kamienic na Składowej ustawiono w listopadzie 2012 potężne silosy do budowy ¶cian szczelinowych przyszłego dworca.

poniedziałek, 17 wrze¶nia 2012
Kopanie czas zacz±ć

Powspominajmy. Rok temu w paĽdzierniku zamknięto dworzec ŁódĽ Fabryczna. Forma w jakiej dworzec istniał przeszła do historii, niedługo póĽniej również budynki i cała kolejowa infrastruktura też. W czerwcu 2012 zburzono główny gmach, oraz kamienice wokół placu tej największej łódzkiej budowy. Mamy połowę wrze¶nia i wła¶nie rozpoczęły się pierwsze prace przy kopaniu "wielkiej dziury" pod przyszły nowy dworzec.

pi±tek, 16 marca 2012
Koniec Bonanzy i Fabrycznego

Dworzec Fabryczny jaki znamy i pamiętamy z każdym dniem odchodzi do historii. W ¶rodku miasta otwiera się nowa przestrzeń, która ma dać pocz±tek Nowemu Centrum Łodzi. Już teraz widać jak wielki to będzie obszar i jak wiele pracy jest do zrobienia. Wierzę w to, że to miejsce stanie się drug± Manuf±. Gdy j± planowano, też padały sceptyczne głosy i nie dowierzano, że może się to udać. A dzi¶...Wszyscy się ni± zachwycaj±.

wtorek, 14 lutego 2012
Rozbiórka Łodzi Fabrycznej

To koniec dworca i stacji kolejowej jak± znamy. Rozbiórka torów, sieci i urz±dzeń kolejowych idzie pełn± par±. Wiosn± rozpoczn± się prace wyburzeniowe budynku dworca, jak i okolicznych kamienic. Warto będzie uwieczniać postęp prac w tym rejonie.