ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
wtorek, 05 czerwca 2012
Uniwersytecka 12

Powstał kolejny genialny mural Galerii Urban Forms. Autor - Sainer from Etam Craw. Poprzednie prace s± już doskonał± wizytówk± Łodzi. Street art ma się naprawdę dobrze i cieszy mnie fakt, że w Łodzi ta dziedzina sztuki na poważnie się zadomowiła. A ptaszek na palcu miażdży!!!

pi±tek, 01 czerwca 2012
Wieża po nowemu

Zachodnia wieża łódzkiego WTC doczekała się zakończenia modernizacji. Efekt końcowy moim skromnym zdaniem nie powala, w zestawieniu z bliĽniacz± wież± wschodni± wręcz jest dramatyczny. Budynek choć wygl±da estetycznie, nadal kojarzy się z architektur± minionej epoki. Nic także nie wskazuje na to, by wschodnia wieża doczekała się podobnej modernizacji. W kontek¶cie nowo powstaj±cego dworca ŁódĽ Fabryczna widziałbym na tym miejscu raczej budynek cały ze szkła i stali.

A tak obie wieże wygl±dały po staremu.

wtorek, 22 maja 2012
Mural z Motylem

ŁódĽ znana była w Polsce z wielu wielkoformatowych murali, które ożywiały to szare miasto w epoce PRLu. Niektóre były naprawdę okazałe i przedstawiały niezły kunszt artystyczny. Jest ich już coraz mniej, stopniowo zacieraj± się w pejzażu miejskim, znikaj± podczas remontów lub odnawiania ¶cian na których "wisiały". Do tej pory tym starym muralom nie po¶więcałem za dużo miejsca na blogu. Niedo¶cignion± skarbnic± wiedzy na ich temat jest oczywi¶cie strona Bartka Stępnia Łódzkie Murale, gdzie możemy dotrzeć do prawdziwych perełek i zobaczyć czego już nie ma. Moje dzisiejsze zdjęcie przedstawia sławnego Motyla Pewexu na Sienkiewicza przy Traugutta. Mural ten zachował się w doskonały sposób i jest jednym z symboli tamtych lat. Ja dodatkowo mam sentyment do tego miejsca i pewnego zdjęcia zrobionego wła¶nie na tle tej ¶ciany.

wtorek, 15 maja 2012
Odcienie szaro¶ci

Przez wiele lat bloki Manhattanu straszyły swym posępnym wygl±dem i szarymi zakamarkami. Dzi¶ jest tu kolorowo, a i tak wcale nie przyjemniej. Można jednak kr±żyć w tej okolicy z aparatem długo, przy okazji wci±ż odkrywać inn± perspektywę i napawać się zawrotem głowy.

Piotrkowska 211

Wcale nie tak łatwo się tu dostać. Jednak jak już się to uda gwarantuję, że nikt tego nie pożałuje. Pięknie zadbane podwórko dzięki wspólnocie mieszkańców zasługuje na podziw i uznanie! Warto się tam wybrać po zmroku, gdyż jest ono iluminowane. A cało¶ć dopełnia bluszcz, który oplata ogrodzenie i inne detale tej oazy spokoju w ¦ródmie¶ciu. Na zdjęciu brama prowadz±ca na to piękne podwórko.