ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
czwartek, 27 wrze¶nia 2012
Galeria murali - ci±g dalszy

Rozrasta nam się galeria wielkich murali. To wspaniale! Dzieła powoli rozsiewaj± się po mie¶cie i niedługo, by móc je wszystkie zobaczyć trzeba będzie do¶ć mocno pospacerować. Dzięki temu w różnych zak±tkach ze ¶cian obrazy bij± przechodniów po oczach swym kolorowym przekazem. Padaj± w mie¶cie różne głosy, że zbyt mało jest odniesień w nich do samej Łodzi. Uważam, podobnie jak twórcy Galerii Urban Forms, że dobr± spraw± jest pozostawienie artystów samych sobie w tym co umiej± robić najlepiej. Dzięki temu ulica zostaje ożywiona, a my wszyscy mamy o czym dyskutować.

Poprzednie tegoroczne murale możecie zobaczyć we wcze¶niejszym wpisie TUTAJ.

OS GEMEOS / ARYZ collabo / ul. Roosevelta 5.

 

LUMP | ul. Wólczańska 109.

 

ARYZ | al. Politechniki 16 (skrzyżowanie z ul. Wróblewskiego).

poniedziałek, 17 wrze¶nia 2012
Kopanie czas zacz±ć

Powspominajmy. Rok temu w paĽdzierniku zamknięto dworzec ŁódĽ Fabryczna. Forma w jakiej dworzec istniał przeszła do historii, niedługo póĽniej również budynki i cała kolejowa infrastruktura też. W czerwcu 2012 zburzono główny gmach, oraz kamienice wokół placu tej największej łódzkiej budowy. Mamy połowę wrze¶nia i wła¶nie rozpoczęły się pierwsze prace przy kopaniu "wielkiej dziury" pod przyszły nowy dworzec.

wtorek, 21 sierpnia 2012
Noc nad miastem

Z dedykacj± dla wszystkich fanów mojego widoku z okna.

niedziela, 19 sierpnia 2012
Sierpniowe niebo

Lubię pój¶ć na pl. Wolno¶ci i posiedzieć pod pomnikiem Ko¶ciuszki, poogl±dać sobie ¶wiat, który wiruje wokół placu, na ludzi gdzie¶ biegn±cych i miejski gwar przetaczaj±cy się tuż obok. Latem pomnik jest nagrzany od słońca ¶wiec±cego przez cały dzień, można na nim siedzieć jeszcze długo po zachodzie i cieszyć oko ¶wiatłem jakie tu wieczorem dociera. W takich okoliczno¶ciach powstało to zdjęcie.

sobota, 11 sierpnia 2012
ŁódĽ muralem stoi

Przybywa nam w Łodzi nowych wielkich murali. Nie wszyscy wiedz±, że nasze miasto dzięki nim jest bardziej rozpoznawalne w ¶wiecie. Ludzie z branży chyl± czoła twórcom i organizatorom tego przedsięwzięcia. A łodzianie żyj± jakby nic się wokół nich nie działo. Jest tak, że sztuka ta obala schematy, m±ci, wręcz tryska i wylewa się na ulice. W czerwcu powstał mural na ul. Wojska Polskiego 82. Autorem jest polsko-australijski graficiarz Shida zaproszony przez Urban Forms. Równolegle powstał kolejny obraz w ramach akcji EuroArt 2012. Namalował go Gregor Gonsior na pofabrycznym gmachu przy ul. Wólczańskiej 44/50. W sierpniu na Nawrot 81 ekipa Etam Cru zakończyła swoje dzieło. Każda z tych prac jest inna, niepowtarzalna, magicznie wytr±ca otoczenie ze swej beznadziejnej szarej rzeczywisto¶ci.

Wojska Polskiego 82.

 

Wólczańska 44/50.

 

Nawrot 81.

 

Inne murale możecie zobaczyć TUTAJ.