ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 20 lutego 2013
Niebieski wieżowiec

Niebieski wieżowiec na Sienkiewicza od chwili swego przeobrażenia stał się jednym z moich ulubionych wysoko¶ciowców. Lubię czasem się tam zatrzymać i obserwować niebo, które odbija się w tafli jego okien. Bardzo lubię też kontrast jaki stanowi on dla budynku "Gazety". PóĽnymi popołudniami gra ¶wiatła sprawia, że oba budynki konkuruj± ze sob± o prym ładniejszej fasady.

niedziela, 17 lutego 2013
EC-1 Rewitalizacja

Dworca Fabrycznego nie ma już od dawna. W miejscu gdzie stał wykopano już potężn± dziurę i rozpoczęto budowanie ¶cian szczelinowych pod now± Fabryczn±. W tle budowy dworca z różnymi przeszkodami powstaje odważny projekt rewitalizacji najstarszej łódzkiej elektrociepłowni EC-1. W zasadzie już możemy go podziwiać. Budynek otrzymał zmienion± fasadę, która do¶ć mocno wytycza mu now± formę i daję głowę stanie się wkrótce wizytówk± Łodzi. Ma tu powstać centrum nauki podobne do warszawskiego Kopernika, szkoda tylko, że nie uda się zrobić zapowiadanego tarasu widokowego na kominie EC-1.

 

wtorek, 12 lutego 2013
Widoki z Rudzkiej Góry

Tak bardzo lubię tam jeĽdzić. I teraz gdy gór± zawładn±ł tor saneczkowy z którego również da się nieĽle poogl±dać miasto z góry warto wej¶ć na szczyt i przypatrzyć się dłużej (najlepiej przez lornetkę) panoramie Łodzi. Ja robię to od kilkunastu lat i zawsze wracam stamt±d zachwycony. Jest co¶ wspaniałego w tym, że całe miasto da się ogarn±ć i odgadn±ć lokalizację jego najważniejszych miejsc i budynków. Polecam! Dzi¶ zdjęcia z paĽdziernika 2010r.

niedziela, 10 lutego 2013
Remont Piotrkowskiej

W listopadzie rozpocz±ł się remont ulicy Piotrkowskiej na odcinkach Mickiewicza-Nawrot i pl. Wolno¶ci-Rewolucji. Cieszyć się z tego powinni¶my bo Piotrkowska podupadła znacznie przez te kilkana¶cie lat, lecz czemu remont  na zimę? Prace zanim się tam rozpoczęły już miały po¶lizg, teraz ci±gn± się bez widocznych rezultatów. Po remoncie ulica nabierze na całej długo¶ci jednakowy wygl±d, jezdnia zostanie zwężona do 6m, chodniki poszerzone, stan± ławki, jednakowe kioski, kosze na ¶mieci, stojaki rowerowe, latarnie i drzewa(!). Poczekajmy więc cierpliwie na wiosnę i b±dĽmy dobrej my¶li, że wraz ze zmian± wygl±du przyjdzie czas na zmianę podupadłego wizerunku.

¶roda, 06 lutego 2013
ŁódĽ Kaliska Towarowa

Jest w tym mie¶cie wiele miejsc upadłych i upadaj±cych. Wiele lat zaniedbań robi swoje. Rozpocz±ł się okres wielu wyburzeń, które ma na celu zrobienie miejsc pod nowe inwestycje. Nie jestem ich przeciwnikiem, w wielu przypadkach nie da się już nic innego zrobić. Jednak jest mi szkoda tych wszystkich wyburzanych budynków. Zastanawiam się nad tym, że w tym mie¶cie ani druga wojna ¶wiatowa, ani komunizm nie poczyniły takich strat jak ostanie lata wolnej gospodarki. Burz±c kamienice i budynki fabryczne, zrównuj±c je z ziemi± pozbywamy się tożsamo¶ci miasta i przeszło¶ci zamkniętej w ich murach. Niepokoi więc fakt podpaleń, samowoli nieodpowiedzialnych inwestorów i szybkich akcji wyburzeniowych. ŁódĽ Kaliska Towarowa od lat stoi nieużywana. Też płonęła, też pewnie chętnie by j± zrównano z ziemi±. Jednak może istnieje szansa dla takich obiektów? Może doczekamy czasów, gdy nie tylko będzie się liczył zysk inwestycyjny i ekonomiczny, ale nauczymy się dbać i ratować spu¶ciznę historyczn±. Oby...

Podziękowania dla DR za pokazanie mi tego magicznego miejsca.