ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
wtorek, 26 marca 2013
Pofabryczne tajemnice

Tego, że w Łodzi upadło wiele fabryk nikogo już nie dziwi. Ich sylwetki majacz± i dogorywaj± w wielu miejscach miasta czekaj±c na lepsze czasy. Niestety mog± one zbyt szybko nie nadej¶ć. Pewne jest, że wiele unikatowych obiektów popada w ruinę i nie ma szans na ich ratunek. Zostan± wyburzone, b±dĽ zawal± się na skutek postępuj±cej degradacji. Dzi¶ zdjęcia z jednej z kilku moich ulubionych pofabrycznych miejscówek, do której nie da się już tak łatwo dostać. My¶lę, że wielu fotografów zgodzi się ze mn±, że odkrywanie pofabrycznych tajemnic daje wiele satysfakcji i wrażeń.

¶roda, 13 marca 2013
Esplanada

Piotrkowska 100, adres znany chyba wszystkim Łodzianom. Znajduje się tu Esplanada - dawny Dom Handlowy Hugo Smechela i Juliana Rosnera z 1909 r. Bardzo lubię fasadę tej kamienicy.

Kontrasty

Łódzkie kontrasty s± znane chyba każdemu. I nie zawsze brzydkie s±siaduje z ładnym. Kiedy miasto zmienia swe oblicze, przybywa miejsc zadbanych, odnowionych. Sił± rzeczy musi tak być, że jedno nie przystoi do drugiego. Jednak nawet tam, gdzie wszystko jest już po nowemu możemy doszukać się innego wymiaru kontrastów. PS: Z niecierpliwo¶ci± czekam na takie niebo...

pi±tek, 01 marca 2013
Przystanek Manufaktura

Lubię ciepłe spokojne wieczory w Manufakturze, gdy siadam sobie tam ot tak na rynku i patrzę na ludzi, fontannę. Delektuję się wtedy długim wieczorem. I zawsze do głowy przychodzi mi taka refleksja, że Manufaktura jest symbolem obalenia łódzkiego fatum inwestycyjnego, niedasizmu zakończonego wielkim sukcesem na całej linii. Jest też jak na razie samotnym okrętem w tym swoim sukcesie. Czekam na kolejne wielkie inwestycje, których realizacja zakończy się w manufakturowy sposób.

niedziela, 24 lutego 2013
Zachód słońca

Marzec 2012. Zachód słońca nad budowanym hotelem Double Tree by Hilton na al. Mickiewicza.