ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
¶roda, 15 maja 2013
NOVOTEL

Już wkrótce na al. Piłsudskiego 11a zostanie otwarty nowy czterogwiazdkowy hotel. Niestety budynek jest zwykłym brzydkim blokiem i nie wyróżnia się niczym spo¶ród już stoj±cych tam budynków. Szkoda zmarnowanej tak atrakcyjnie położonej działki w samym Centrum miasta.

Kopernika 26

Jedna z odnowionych w 2012 roku kamienic w ramach programu "Mia100 kamienic".

niedziela, 14 kwietnia 2013
Na Piotrkowskiej

Zima nareszcie nas opu¶ciła i pojawiła się nadzieja, że wszelkie prace remontowe rozpoczęte w 2012 roku pomimo opóĽnienia znów rusz±. Zatem foto z Piotrkowskiej, gdzie rozpoczęty jesieni± remont przerwano z oczywistych względów. Dla porównania miejsce to w 2011 roku wygl±dało tak KLIK.

poniedziałek, 01 kwietnia 2013
Cerkiew od tyłu

Cerkiew Aleksandra Newskiego go¶ciła już na blogu w CAŁO¦CI w DETALU i OGÓLNIE. Jednak przy okazji fotografowania prac przy wyburzonym Fabrycznym powstało to zdjęcie. Widok Cerkwi od strony parku Sienkiewicza bardzo mi się spodobał i nigdy nie zwróciłem uwagi na to, że może być w nim co¶ interesuj±cego.

sobota, 30 marca 2013
Andrzeja Struga 3

Kiedy biegniesz chodnikami przez miasto w otaczaj±cym zgiełku, w¶ród setek szarych ludzi, jednakowych, zamotanych zachęcam do chwilowego wył±czenia się z tego tłumu, zatrzymania na tejże ulicy, spojrzenia w górę i zwrócenia uwagi na fascynuj±cy ¶wiat form wisz±cych nad naszymi głowami. Popatrzmy przez chwilę na fasady, zdobienia, detale miasta w którym przyszło nam żyć. Je¶li jeste¶cie odważni wejdĽcie czasem w bramę, w podwórko, na klatkę schodow±, a odkryjecie inny ¶wiat, miasto jakiego nie znacie. Po cóż zapytacie? Tylko po to, by wyrwać się z wszechobecnego trendu i mody na po¶piech, na bylejako¶ć życia i jego komercyjny wymiar. Warto zrobić co¶ dla siebie, doznać innego natchnienia i uwrażliwić się na rzeczy niedostrzegane na co dzień przez zabijaj±cy nas trend po¶piechu.

Zdjęcia kamienicy na ul. A. Struga 3.