ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
wtorek, 14 lutego 2012
Rozbiórka Łodzi Fabrycznej

To koniec dworca i stacji kolejowej jak± znamy. Rozbiórka torów, sieci i urz±dzeń kolejowych idzie pełn± par±. Wiosn± rozpoczn± się prace wyburzeniowe budynku dworca, jak i okolicznych kamienic. Warto będzie uwieczniać postęp prac w tym rejonie.

sobota, 11 lutego 2012
Moje inspiracje

Na placu Wolno¶ci staram się bywać. I lubię wtedy i¶ć na ¶rodek pod pomnik Tadeusza. Mogę wtedy godzinami obserwować ludzi, ruch tramwajowy wokół placu, przemieszczanie się wszelkiej materii w tkance miejskiej. Jestem stanowczym przeciwnikiem psucia tego miejsca pomysłem przesunięcia pomnika na skraj placu. Widok, który dzi¶ przedstawiam jest którym¶ z rzędu obrazkiem st±d na Pietrynę. Pietrynę widzian± ze ¶rodka placu, wła¶nie z cokołu pomnika. Nie znudzi mi się on  przenigdy!

A co mnie hipnotyzuje jeszcze zobaczcie proszę na FB galerii: "Miasto jak narkotyk".

Ł±cznik przy Dino

Jest w Łodzi kilka klimatycznych przej¶ć pomiędzy s±siednimi równoległymi ulicami przez podwórka kamienic. Dzisiejsze zdjęcie przedstawia wła¶nie taki ł±cznik al. Ko¶ciuszki z bram± Piotrkowskiej 91. W tle budynek Angory, który z tej perspektywy wygl±da jakby był zupełnie nie na swoim miejscu.

pi±tek, 10 lutego 2012
ŁódĽ Kreuje

Ok ludzie.... Zgadzam się z Wami. Odwieszam zawieszenie bloga. Czy ŁódĽ kreuje? Wielu twierdzi, że tak. Jeszcze więcej, że nie. Mnie kreuje cały czas. Miasto. Nie urzędy, nie urzędnicy, nie - nie walory. Miasto. Tkanka, struktura, inno¶ć, niezmierzono¶ć, potencjał. I sceptycy znów niech gadaj±! Ja idę dalej w rytm Prz±¶niczki.

A wiecie gdzie to zdjęcie zostało zrobione? OdpowiedĽ wkrótce.

wtorek, 10 stycznia 2012
Dobranoc ŁódĽ...

Z uwagi na pewien proces, który zadział się w mojej głowie w następstwie kolejnych idiotycznych spraw dziej±cych się w tym mie¶cie i na skutek przemy¶leń po nich, postanowiłem na jaki¶ czas zawiesić wpisy na tym blogu. Blog nie znika na dobre tylko z uwagi na wiele protestów przyjaznych mi osób. Jednak nie potrafię dalej szukać usprawiedliwienia dla kolejnych prostych spraw, które TUTAJ się nie udaj±! Szaleni urzędnicy i beton miejskich instytucji doprowadza człowieka do stanu w którym chce st±d wiać! Ja jednak tu zostaję, ale chwilowo wymiotuję na wszystko co "po łódzku"!

Do zobaczenia kiedy¶...

23:51, gtg2002
Link Komentarze (5) »