ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
niedziela, 11 marca 2012
Ko¶ciuszko na swoim miejscu

Wkurzaj± mnie dywagacje na temat burzenia obecnego układu pl. Wolno¶ci. Faktem jest, że powinno się to miejsce przystosować i udostępnić dla mieszkańców i spowodować, by¶my jeszcze chętniej się tam spotykali i przesiadywali. Uważam, że można to zrobić w taki sposób, by nie burzyć wyj±tkowo¶ci tego o¶miobocznego placu, by pomnik Ko¶ciuszki pozostał w swym miejscu i nadal był widoczny z każdej z czterech ulic do niego prowadz±cych, tak by nie powtarzać błędu z pl. D±browskiego, gdzie po remoncie miejsce to pomimo fontanny umarło i hula po nim tylko wiatr.

¶roda, 29 lutego 2012
Piotrkowska 104

Pałac Juliusza Heinzla pokazałem na blogu już znacznie wcze¶niej. Na zdjęciach nie widać jednak drzwi wej¶ciowych, które s± warte uwagi. Dzi¶ zatem wej¶cie do UMŁ.

Zachód nad Femin±

Dziękuję wszystkim, którzy przysłużyli się do powstania Feminy. Zawsze patrz±c w okna mogę ogl±dać t± fabrykę i cieszyć ni± swoje oko. Gra ¶wiatła i cienia jest czym¶ pięknym na tym ¶wiecie. Pozdrawiam dzi¶ szczególnie Martę, która choć daleko w ¶wiecie też pewnie dobrze kojarzy ten widok:)

niedziela, 26 lutego 2012
Ko¶ciół Jezuitów

Sienkiewicza 60

czwartek, 16 lutego 2012
Hotel DoubleTree by Hilton

Budowa tego obiektu przy al. Mickiewicza posuwa się w ekspresowym tempie. Budynek będzie miał 10 pięter naziemnych (44 m wysoko¶ci) i 180 pokoi hotelowych. Będzie posiadał standard czterech gwiazdek, czę¶ć biurowa będzie zachowywać standard klasy A. Na najwyższej kondygnacji pojawić ma się basen. Ponadto na nowo powstaje sala kinowa na 180 osób. Na parterze hotelu ma być restauracja na 287 osób, a w podziemiu parkingi. Bryła budynku ma nawi±zywać do historii polskiej kinematografii. Filmowy charakter ma podkre¶lać wkomponowanie interpretacji kadru w elewację budynku. 26 stycznia 2012 roku odbyła się uroczysto¶ć zawieszenia wiechy.

Oto dwa zdjęcia obrazuj±ce tempo budowy.

30.10.2011r.

12.02.2012 r.

1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 104