ZDJĘCIA MIASTA ŁODZI
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgod± autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem"W¶ród ¶wiatłocieni
wyblakłych miraży
kolor
jak błysk
i w¶ród marzeń
odnajduję od nowa
kamień,dom,li¶ć
każdego zak±tka
mojego miasta"

L.M.Lenartowiczzycie w zdjeciach...

statystyka

Strony o Łodzi
Moje Miasto ŁódĽ

Promote Your Page Too
niedziela, 09 czerwca 2013
Ocalić od zapomnienia

W Łodzi na każdym kroku znajdziemy miejsce, budynki, które nadaj± się do ratowania i zachowania ich. Ocalić od zapomnienia to takie trudne i żmudne zadanie niejednokrotnie osaczone dokonaniem wyboru przetrwa - zniknie. EC-1 pierwsza łódzka elektrownia miała akurat to szczę¶cie, że i przetrwa i na nowo będzie pełnić ważn± funkcję w mie¶cie. Jej rewitalizacja dobiega końca.

A jak EC-1 wygl±dała jeszcze w 2009 roku zapraszam do obejrzenia TUTAJ. (GOTOPhoto)

wtorek, 04 czerwca 2013
Silosy na Składowej

Budowa NCŁ i nowego dworca Fabrycznego wymusza co pewien czas zamykanie kolejnych obszarów w tej okolicy. Miejsca, które znali¶my od lat zmieniły się i już nigdy nie będ± takie same. W miejscu wyburzonych kamienic na Składowej ustawiono w listopadzie 2012 potężne silosy do budowy ¶cian szczelinowych przyszłego dworca.

Popołudnie na placu Wolno¶ci

Trwa remont Piotrkowskiej. Wszystko wskazuje na to, że po jego zakończeniu rozpocznie się przebudowa placu Wolno¶ci według beznadziejnego projektu architekta miasta. Przemiana ma przynie¶ć między innymi oddanie większej czę¶ci dla pieszych, likwidację tramwajów po południowej stronie, a co za tym idzie pętli wokół pomnika, kolumnadę od strony północnej zasłaniaj±c± widok na ul. Nowomiejsk±. Dlatego "nacieszam"się ilekroć tam jestem placem w obecnej formie, bo ta nowa przewidziana dla niego nijak mnie nie przekonuje.

czwartek, 30 maja 2013
SIMu ci±g dalszy

W ubiegłym roku jako uzupełnienie SIMu pojawiły się drogowskazy kieruj±ce do ważnych obiektów i instytucji, miejsc użytku publicznego, atrakcji w mie¶cie. Cieszy ten fakt i choć system powstaje w bólach już kilka ładnych lat mam nadzieję, że doczeka się pełnej realizacji. W tym roku na nowo wyremontowanym odcinku Piotrkowskiej pojawi± się kolejne jego elementy.

wtorek, 21 maja 2013
Tkalnia Silbersteina

Piotrkowska 250. To kolejny adres gdzie opuszczona fabryka doczekała się renowacji. Nie sposób przej¶ć teraz ulic± i jej nie zauważyć. Monumentalna bryła przyci±ga wzrok sw± pięknie odnowion± fasad±. Ciekawych historii tkalni odsyłam do zaprzyjaĽnionego bloga "ŁódĽ Okiem Przechodnia".

Kiedy¶ u mnie zago¶ciło już jedno zdjęcie.